Birbirinden İlginç Güzellik Önerileri

Hemen her kadın, güzel görünmek ve ilgi çekici olmak ister. Bunun için de bazı yöntemler uygulanır. Bazı yöntemler eskiden beri kullanılan ve her kadının bildiği yöntemlerdir. Bazı yöntemler ise çok az kadın tarafından bilinir. Hatta yeni öğrenenler ise bu yöntemleri ilginç ve garip bulduğu için uygulamak istemez. Fakat bu öneriler mutlaka işe yarıyordur. İşte biz de bu yazımızda bu ilginç ama işe yarayan güzellik önerileri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Unutmadan söyleyelim. Bu önerileri denedik ve mutlaka denemenizi de tavsiye ediyoruz.

Gözlerinizi Daha Büyük Gösterecek Makyaj Önerileri

1.Saç Spreyinizi Saç Fırçanıza Uygulayın

Saçlarınızı yıkadınız ve kuruttunuz. Saç fırçanıza biraz saç spreyi uygulayın ve saçınızı taramaya başlayın. Bu yöntem sayesinde saç spreyinin, saçınızı sertleştirmesinden kurtulabilir, aynı zamanda da hacmini koruyabilirsiniz.

2.Saçınıza Parfüm Sıkın

Saçınıza çok az bir miktarda parfüm sıkıp taramaya başlayın. Saçınızın dip kısmından uçlarına doğru tarayarak parfümünüzün kokusunu dağıtabilirsiniz. Elbette saçınızı tararken büyük uçları olan bir fırça seçmelisiniz.

saciniza-parfum-sikin-sac-spreyinizi-sac-fircaniza-uygulayin

3.Tırnaklarınız İçin Kayısı Yağı

Tırnak kenarlarında bulunan ölü derilerin şeytantırnağına dönüşmesi oldukça kötü bir durumdur. Bunu önlemek için ölü deri olan kısımlara biraz kayısı yağı uygulayabilirsiniz.

4.Kırılan Tırnaklar

Tırnakların kırılması da istemediğimiz durumlardandır. Böyle durumlarda tırnağınızı koparmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken kırılan bölgeye Japon yapıştırıcılarından bir damla damlatmak ve üzerine mat renkli bir oje sürmek. Böylelikle kırılan tırnağı gizleyebilirsiniz.

5.Parlak Bacaklar İçin Bebek Yağı

Bacaklarınızın hem parlak görünmesini hem de çok yağlı durmamasını istiyorsanız, kullandığınız vücut nemlendirici kremin içerisine birkaç damla bebek yağı damlatabilirsiniz.

parlak-bacaklar-icin-bebek-yagi

6.Çatlak Topuklar ve Dirsekler

Topuklarınız veya dirsekleriniz çatladıysa, bu bölgelere pişik kremleri uygulayarak yumuşamasına yardımcı olabilirsiniz. Yoğun bir tabaka olacak şekilde uygulamanız daha yararlı olacaktır.

7.Sabunlar

Güzel kokulu sabunlarınızı çamaşır çekmecenize veya raflara yerleştirerek,  çamaşırlarınızın veya tişörtlerinizin uzun süre güzel kokmalarını sağlayabilirsiniz.

8.Sivilceler İçin Diş Macunu

Sivilceler bazen çok can sıkıcı olabiliyor. Fakat diş macunu ile sivilcelerin daha da büyümesini engelleyebilirsiniz. Sivilcenizin üzerine bezelye tanesi kadar diş macunu uygulayın ve 15 dakika sonra yüzünüzü bol su ile temizleyin.

9.Isınmış Kirpik Kıvırıcılar

Kirpiklerinizin daha kolay şekillendirmek için metal kirpik kıvırıcınızı fön makinesi yardımıyla biraz ısıttıktan sonra uygulayabilirsiniz.

10.Kaşlar İçin Saç Spreyi

Daha önce hiç kullanılmamış olan bir diş fırçası veya kaşlar için özel üretilen kaş fırçasının üzerine az miktarda saç spreyi sıkın ve kaşlarınızı tarayın. Böylelikle kaşlarınız daha kolay şekle girecektir.

11.Parlak Saçlar İçin Sirke

Saçlarınızın daha parlak görünmesi için bir kabın 3/4 ü kadarını sodayla, geri kalanını ise sirkeyle doldurun. Bu karışımı saçınıza uygulayın ve 15 dakika bekletin. Daha sonra saçınızı durulayın.

12.Size Özel Kokulu Vücut Kremi

Bildiğiniz gibi parfümlü vücut kremleri oldukça pahalı. Bu ürünleri almak yerine parfümünüzden birkaç damla vücut kreminize damlatın.