Gözlerinizi Daha Büyük Gösterecek Makyaj Önerileri

Her kadın gözlerinin olduğundan biraz daha büyük gözükmesini ister. Bunun nedeni ise, daha büyük gözlerin daha dikkat çekici olmasıdır. Gözlerin ön plana çıkması ve güzel görünmesi için bazı makyaj teknikleri kullanılabilir. Uygulayacağınız birkaç makyaj tekniği ile daha büyük gözlere sahip olmanız mümkündür. Daha büyük daha güzel görünen gözler için uygulayabileceğiniz bazı makyaj tekniklerini ve önerileri bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. Bakalım daha büyük görünen gözler için neler yapabiliriz?

14277874860-58018200

Öncelikle şunu unutmamalısınız ki göz çevrenizin görünümü, gözlerinizin daha büyük veya daha küçük görünmesinde etkilidir. Bundan dolayı da göz çevrenizin görüntüsüne oldukça dikkat etmelisiniz. Özellikle gözaltınızda oluşan kötü görüntüleri gidermelisiniz. Bunun için de gözaltlarınızı, bir kapatıcı yardımıyla kapatabilirsiniz. Kapatıcıdan sonra ise aydınlatıcı kullanarak daha büyük görünen gözlere kavuşabilirsiniz.

SONY DSC

Göz kapaklarınızın için kahverengi ve tonlarında göz farı kullanarak daha büyük görünen gözlere ulaşabilirsiniz. Göz kapağınızın katlandığı kısma belirttiğimiz tonlarda göz farı uygulayabilirsiniz. Elbette uygulanan bu farın doğal durması için karıştırıcı fırçalar kullanarak farı dağıtabilirsiniz. Alt kirpiklerinizin dibinden başlayarak aşağıya doğru yine kahve tonlarını kullanarak daha da büyük gözlere ulaşabilirsiniz. Elbette göz kapaklarınızın için kullandığınız tonun aynısını kullanmalı ve doğal görünmesine özen göstermelisiniz.

Gözlerinizin daha büyük görünmesi için gözünüzün iç tarafındaki köşelere parlak farlar kullanabilirsiniz. Gümüş parlaklığı katan krem şeklindeki ya da toz şeklindeki farları kullanırken hafif ve yumuşak dokunuşlarla uygulamanız oldukça önemlidir.

goz-ici

Göz içine sürülen kalemlerin rengi de oldukça önemlidir. Bazı kadınlar göz içi kalemlerde koyu renkler kullanmayı tercih ederler. Fakat koyu renkler kullanmak gözü olduğundan daha küçük gösterecektir. Bu renkler yerine beyaz rengi veya nude renkli kalemleri tercih etmek gözlerinizin büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra yorgunluk izlerini giderecektir. Beyaz kalemleri gözün iç kısmındaki köşelere, yani göz pınarlarına da uygulayabilirsiniz.

Eyeliner kullanırken de göz yapınızı dikkate almalısınız. Göz kapağının tamamına eyeliner çekmek gözün daha ufak görünmesine neden olur. Bunun yerine eyelinerin sürülürken göz kapağının orta kısmından başlanmalı ve dışa tarafa doğru uygulanmalıdır.

Kirpikler büyük görünen gözler için önemlidir. Kalkık kirpikler gözlerin olduğundan daha büyük görünmesine yardımcı olur. Ayrıca kıvrık olması da önemlidir. Kirpik kıvırıcı kullanabilir ve ardından rimel sürülebilir. Eğer bu yeterli olmazsa takma kirpikleri de tercih edebilirsiniz.