Stil Sahibi Olmak İçin 5 Altın Kural

Günümüzde her insan bir stil sahibi olmalıdır. Stil sahibi olmak için de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Taktığınız aksesuarlardan kıyafetlerinize, yürüyüşünüzden konuşmanıza kadar tüm şeyler stilinizin ufak parçalarıdır. Bu nedenle de stil sahibi olmak için kendinizi tanımanız oldukça önemlidir. Kendinizi tanımaktan kastımız ise vücudunuzu, hayata karşı bakış açınızı, kişiliğinizi tanımanızdır. Eğer kendinizi tanıyorsanız ufak ve doğru adımlar sayesinde bir stil sahibi olmanız oldukça kolaydır. Biz de bu yazımızda sizlere stil sahibi olmak için 5 altın kuraldan bahsedeceğiz.

  • Bakımlı Olmak

Stil sahibi olmak için gereken en önemli adım bakımlı olmaktır. Düzenli olarak cildinizin bakımını yapmalı, dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalısınız. Çünkü cildiniz ve dişleriniz ne kadar sağlıklı ve bakımlı olursa karşınızdaki insanlara olumlu mesajlar göndermiş olursunuz. Dişleriniz için mutlaka düzenli aralıklarla diş hekimine gitmeniz, cildinizin ise bakımlarını düzenli olarak yapmanız bu nedenle önemlidir.

bakim

  • Belirli Bir Tarz Sahibi Olmak

Stil sahibi olmanızdaki en önemli adımlardan biri de sabit bir tarzınızın olmasıdır. Sürekli tarz değiştirmek, belirli bir stil sahibi olamamak demektir. Bu nedenle tarzınızı oturtmak ve sizinle özdeşleşen kıyafetleri ve aksesuarları seçmeniz gereklidir.

aksesuar

  • Vücudunuza Uygun Kıyafetler

Bu nokta da stil sahibi olabilmek için oldukça önemlidir. Vücut ölçülerinize uygun giyinmemek sizi oldukça kötü gösterecektir. Vücudunuza göre çok bol kıyafetler ya da çok dar kıyafetler tercih etmemelisiniz. Vücut ölçülerinize uygun, sizi şık gösterecek kıyafetler sayesinde oldukça tarz sahibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ortama uygun kıyafetler seçmek de önemlidir.

beden-olculeri

  • Aksesuarlar

Aksesuarlara yatırım yapmaktan çekinmeyin. Kendi kişiliğinize ve stilinize uygun aksesuarlar kullanmak stilinizi tamamlama konusunda önemlidir. Fular, saat, kolye gibi aksesuarları seçerken sizi yansıtan ve tarzınızla özdeşleşen parçaları seçmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle tarzınız zenginleşir ve stiliniz tamamlanır.

  • Klasikler

Bildiğiniz gibi neredeyse her sene trendler değişmekte. Bugün moda olan parçalar önümüzdeki sene yerini başka parçalara bırakmakta. Fakat bazı parçalar ne kadar zaman geçerse geçsin modasını asla kaybetmez. Bu da stil sahibi kişiler için oldukça önemli bir detaydır. Çünkü stil sahibi kişiler için gelip geçici modaları tamamen benimsemek yerine modası asla geçmeyen klasik parçaları kullanmak daha ön planda olmalıdır.